Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

Zajęcia fitness Brzeszcze

Podczas zajęć zapewniamy:

  • przyrządy do ćwiczeń: karimaty, ciężarki, piłki, stepy, taśmy i inne,
  • fachowość instruktora – najnowsze trendy fitness,
  • pomoc w indywidualnym doborze rodzaju zajęć i ćwiczeń.
Szczegółowy plan zajęć dostępny jest w zakładce Harmonogram.

Płaski brzuch TABATA

Czas trwania – ok. 60 min.

Wzmacnianie i kształtowanie mięśni plus spalanie.
W czasie lekcji wykonywane są najskuteczniejsze ćwiczenia na mięśni brzucha oraz pleców (elementy: treningu funkcjonalnego, jogi, Pilatesa, kalistenika – ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała).

TABATA – krótki i intensywny trening interwałowy – 8 serii po 20 sekund intensywnego ćwiczenia – bardzo szybko podnosi ogólną sprawność, wytrzymałość, siłę oraz spala wiele kalorii przez dłuższy czas po ukończeniu treningu.

Czasami korzystamy z taśm, piłek, skakanek, ciężarków itp.

Piłki/ Zdrowy Kręgosłup 50+

Czas trwania – ok. 60 min.

Zajęcia z wykorzystaniem dużych piłek poprawiają  poczucie równowagi poprzez uruchomienie głębokich mięśni stabilizujących kręgosłup. Ćwiczenia szybko i skutecznie wzmacniają największe mięśnie naszego ciała – brzucha, pleców i nóg. Dodatkowo wspaniale relaksują i rozciągają.
Z wykorzystaniem dużych piłek jest prowadzona również Gimnastyka dla Pań 50+ – Zdrowy Kręgosłup, w godzinach porannych – 915, w poniedziałki i w czwartki. Zajęcia są bardzo spokojne, dostosowane do każdego poziomu sprawności i indywidualnego tempa.

Sprzęt: duże piłki (średnica 65 cm) opcjonalnie: piłeczki ovo ball (śr. 26 cm), taśmy i inne.

Zumba

Czas trwania – ok. 60 min.

Spalanie, poprawa kondycji i koordynacji. To zajęcia na które musisz przyjść jeśli lubisz taniec i wspaniałą atmosferę nieskrępowanej zabawy. Wykorzystywane są elementy tańców latynoskich, belly dance, hip hop, disco i wielu innych. Zupełnie niepostrzeżenie spalamy mnóstwo kalorii, wzmacniamy mięśnie i ruszamy się coraz zgrabniej i sexy.

Ovoball

Czas trwania – ok. 60 min.

Piłeczki Ovoball o specjalnym eliptycznym kształcie posiadają właściwości pozwalające na wykonanie niezwykle efektywnego i ciekawego treningu, który skupia się na ruchach wykorzystywanych przez nas w codziennym życiu, przez co poprawiamy swoje nawyki ruchowe, stajemy się silniejsi i sprawniejsi.

Sprzęt: piłeczki Ovoball, karimaty, często ćwiczymy bez obuwia.

Trening typu Cross Fit

Czas trwania – ok. 45 min.

Program treningu siłowego i kondycyjnego, podczas którego wzmacniamy siłę i wytrzymałość mięśni, zwracając uwagę na funkcjonalność i użyteczność ćwiczeń w życiu codziennym.

Celem jest budowa ogólnej sprawności fizycznej, świetnie nadaje się równiez do utraty zbędnych kilogramów. Ćwiczenia w ramach treningu wykonuje się w tzw. obwodach, czyli jedno pod drugim, z minimalnymi przerwami między nimi (do ustabilizowania tętna, czyli od 1 do 5 minut).
W jednym obwodzie może się znaleźć 6-8 ćwiczeń, a czas każdego z nich to 30 s (lub 20 powtórzeń). Po przerwie cały obwód należy powtórzyć 1-3 razy.

Sprzęt: ciężarki, kettlebell, piłki, skakanki, karimaty, inne.

Step

Czas trwania – ok. 60 min.

Spalanie plus wzmacnianie, koordynacja. Sprzęt: specjalna platforma (stopień) do ćwiczeń. Istnieje wiele sposobów wchodzenia na step (kroków bazowych), co stwarza nieskończoną ilość możliwości ćwiczenia wszystkich mięśni i urozmaicania zajęć.

Sprzęt opcjonalny: ciężarki, taśmy.

Jest to forma zajęć, która dostarcza wspaniałej zabawy i nigdy się nie nudzi!

Trening obwodowy

Intensywna forma ćwiczeń polegająca na stawianiu wyzwania naszym mięśniom poprzez budowanie obwodu ćwiczeń wykonywanych kolejno po sobie, angażujących duże grupy mięśni.

HIIT – trening interwałowy – skupiamy się na wykonaniu kolejnych ćwiczeń z maksymalną intensywnością w określonym czasie, ze ściśle określonymi przerwami na odpoczynek.
Obydwie formy treningu szybko poprawiają naszą wydolność (kondycję) i wzmacniają wszystkie mięśnie. Oprócz dużego wydatku energetycznego w czasie treningu, spalamy więcej kalorii długo po jego zakończeniu, osiągając świetny efekt redukcji tłuszczu.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!