Zadzwoń do nas 032 211 14 90 lub napisz e-maila sekretariat@ok.brzeszcze.pl

Zajęcia fitness Brzeszcze

Podczas zajęć zapewniamy:

  • przyrządy do ćwiczeń: karimaty, ciężarki, piłki, stepy, taśmy i inne,
  • fachowość instruktora – najnowsze trendy fitness,
  • pomoc w indywidualnym doborze rodzaju zajęć i ćwiczeń.
Szczegółowy plan zajęć dostępny jest w zakładce Harmonogram.

Płaski brzuch TABATA

Czas trwania – ok. 60 min.

Wzmacnianie i kształtowanie mięśni plus spalanie.
W czasie lekcji wykonywane są najskuteczniejsze ćwiczenia na mięśni brzucha oraz pleców (elementy: treningu funkcjonalnego, jogi, Pilatesa, kalistenika – ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała).

TABATA – krótki i intensywny trening interwałowy – 8 serii po 20 sekund intensywnego ćwiczenia – bardzo szybko podnosi ogólną sprawność, wytrzymałość, siłę oraz spala wiele kalorii przez dłuższy czas po ukończeniu treningu.

Czasami korzystamy z taśm, piłek, skakanek, ciężarków itp.

Piłki/ Zdrowy Kręgosłup 50+

Czas trwania – ok. 60 min.

Zajęcia z wykorzystaniem dużych piłek poprawiają  poczucie równowagi poprzez uruchomienie głębokich mięśni stabilizujących kręgosłup. Ćwiczenia szybko i skutecznie wzmacniają największe mięśnie naszego ciała – brzucha, pleców i nóg. Dodatkowo wspaniale relaksują i rozciągają.
Z wykorzystaniem dużych piłek jest prowadzona również Gimnastyka dla Pań 50+ – Zdrowy Kręgosłup, w godzinach porannych. Zajęcia są bardzo spokojne, dostosowane do każdego poziomu sprawności i indywidualnego tempa.

Sprzęt: duże piłki (średnica 65 cm) opcjonalnie: piłeczki ovo ball (śr. 26 cm), taśmy i inne.

Zumba

Czas trwania – ok. 60 min.

Zumba już od lat ma rzesze fanów w Polsce i na całym świecie. To zajęcia, na które musisz przyjść jeśli lubisz taniec i wspaniałą atmosferę nieskrępowanej zabawy z szalonym (koniecznie!) instruktorem. W choreografiach uczymy sie prostych kroków rodem z tańców latynoskich, belly dance, hip hop, disco i wielu innych. Zupełnie niepostrzeżenie spalamy mnóstwo kalorii, wzmacniamy mięśnie, ruszamy się coraz zgrabniej i sexy. Dzikie okrzyki i śpiewy wliczone w cenę:)

Zgrabna PUPA

Czas trwania – ok. 60 min.

Trening o średniej lub dużej intensywności z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała lub drobnego sprzętu, często w formie interwałów. Ćwiczenia skupiają się na dolnych częściach ciała: biodra, nogi, pośladki ale korzystnie działają na cała sylwetkę i poprawiają kondycję. Zajęcia dostosowane do każdego poziomu zaawansowania.

Sprzęt: piłeczki Ovoball, karimaty, taśmy, kettlebell.

Cross Trening

Czas trwania – ok. 60 min.

Intensywny program treningu siłowego i kondycyjnego, podczas którego wzmacniamy siłę i wytrzymałość mięśni, zwracając uwagę na funkcjonalność i użyteczność ćwiczeń w życiu codziennym.

Celem jest budowa ogólnej sprawności fizycznej, świetnie nadaje się również do utraty zbędnych kilogramów. Ćwiczenia w ramach treningu wykonuje się w tzw. obwodach, czyli jedno pod drugim, z minimalnymi przerwami między nimi (do ustabilizowania tętna, czyli od 1 do 5 minut).
W jednym obwodzie może się znaleźć 6-8 ćwiczeń, a czas każdego z nich to 30 s (lub 20 powtórzeń). Po przerwie cały obwód należy powtórzyć 1-3 razy. Większa część treningu wykonywana jest na siłowni.

Sprzęt: ciężarki, kettlebell, piłki, skakanki, karimaty, inne.

Step

Czas trwania – ok. 60 min.

Spalanie plus wzmacnianie, koordynacja. Sprzęt: specjalna platforma (stopień) do ćwiczeń. Istnieje wiele sposobów wchodzenia na step (kroków bazowych), co stwarza nieskończoną ilość możliwości ćwiczenia wszystkich mięśni i urozmaicania zajęć.

Sprzęt opcjonalny: ciężarki, taśmy.

Jest to forma zajęć, która dostarcza wspaniałej zabawy i nigdy się nie nudzi!

Pilates – zdrowy kręgosłup

Czas trwania – ok. 60 min.

Pilates może ćwiczyć większość z nas. To jeden z najbardziej otwartych i przyjaznych treningów. Polecany jest bez względu na wiek, kondycję i możliwości ciała. Pilates to ćwiczenia przyjazne osobom z niektórymi problemami zdrowotnymi. Jest między innymi zalecany tym, którzy cierpią na różne zwyrodnienia i wady kręgosłupa. Pilates pozwala wzmocnić mięśnie pleców i tym samym odciążyć kręgosłup. Ćwiczenia angażują też rzadko przez nas używane mięśnie głębokie, które stanowią rusztowanie dla całej sylwetki i pomagają zachować prawidłową postawę ciała. Większość osób deklaruje, że dzięki pilates dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa znacząco się zmniejszyły lub zostały całkowicie wyeliminowane.

 

Sprzęt: karimaty, obręcze Pilates, piłki, Ovo ball i inne.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!