12 – 16 lipca i 16 – 20 sierpnia to daty, które z pewnością wiele dzieciaków zapamięta na długi czas; to daty kiedy uczestniczyły w turnusach wakacyjnych organizowanych przez Dział Promocji Ośrodka Kultury w Brzeszczach. Wakacyjna Przygoda od kilkunastu lat cieszy się sporym powodzeniem i listy zapisowe na te turnusy wypełniają się w mig! Tegoroczne wyjazdy 30 osobowych grup obfitowały w wiele wrażeń, radości i rozemocjonowania. Ciekawy program bardzo podobał się dzieciakom i z dnia na dzień nie mogły doczekać się kolejnej wycieczki.

Wizyta w Psim Ego w Wieprzu juz na stałe wpisała się w program półkolonii, a spotkania ze wspaniałymi psiakami dostarczają wiele pozytywnych odczuć i zachwytu nad mądrością tych czworonogów.

Bajka Pana Kleksa w Katowicach to miejsce inspirowane przygodami legendarnego prof. Kleksa. Dzieciaki mogły spotkać bajkowych bohaterów, a bajkowi naukowcy zabrali je w naukową podróż pełną eksperymentów.

Kolejną atrakcją wakacyjnego turnusu był film w Kinie WISŁA, a ostudzić emocje po nim pomogła orzeźwiająca wizyta na Basenie pod Platanem.

Wszyscy wiemy, iż w dzieciach drzemią niespożyte pokłady energii. Tą energię pomogliśmy im spożytkować w dwa ostatnie dni turnusu – podczas pobytu w Dream Parku w Ochabach oraz Jumpowni Ninja Park w Bielsku-Białej. Prehistoryczne Oceanarium w Ochabach było strzałem w dziesiątkę, a atrakcji dopełniły: mini – zoo, domdo góry nogami, park linowy oraz seans w kinie 6D!

Ninja Park, kończący turnusowe swawole, pozwolił zużyć mnóstwo dziecięcej dynamiki, dostarczył całą masę radości, a małych główkach zakiełkowały plany, by nie zapomnieć zapisać się za rok 😉