Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Za oknem jesień, coraz dłuższe wieczory, często odczuwamy zmęczenie, ale też mamy więcej czasu na rozmyślania. I właśnie piątkowy, październikowy wieczór poświęcony był tematycznie rozwojowi osobistemu. Pani Aleksandra Swęd – dyplomowana Coach&Mentor poprowadziła spotkanie zatytułowane „Być dla siebie Przyjacielem, czyli jak zmiana nastawienia do siebie może pomagać w codziennym życiu i jego trudnościach”. Sporo uwagi poświęciła przyjaźni – jak ją definiujemy, jak się objawia, czego od przyjaciół oczekujemy i że tego samego winniśmy oczekiwać od samych siebie. Następnie omówiła nasz stosunek do różnych emocji. Uczucia i emocje są istotną częścią tego, kim jesteśmy. Pomagają nawiązywać kontakty z innymi, wyrażać nasze potrzeby i poruszać się w otaczającym nas świecie. Występują, gdy coś jest dla nas ważne. Obserwowanie i nazywanie emocji, które nam towarzyszą, pomaga w odkrywaniu mechanizmów zachowań, a uświadomienie sobie naszych reakcji pomaga zmienić zachowania, które przeszkadzają. Była mowa o sukcesach, porażkach i lęku, jaki przed nimi odczuwamy. Przez cały czas uczestniczki spotkania włączały się do rozmowy, panowała bardzo przyjazna atmosfera. Jak zawsze była pyszna kawa i ciasto – oczywiście czekoladowe, bo czekolada właśnie ma pozytywny wpływ na poprawę pracy mózgu i poprawę humoru.
Dziękujemy Państwu za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie w listopadzie.