Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Co by się stało, gdybyśmy nagle stracili kontakt ze światem? Odpowiedź na to pytanie poznali bohaterowie książki Sigríður Hagalín Björnsdóttir pt. „Wyspa”. Tytułowa wyspa to Islandia, która pewnego dnia zostaje odcięta od świata i mieszkańcy muszą sobie radzić sami. Budzą się złe instynkty, pojawia się rasizm i walka o przetrwanie. Książka jest uniwersalna i ponadczasowa, a problemy w niej występujące mogłyby zaistnieć w każdym kraju. W trakcie spotkania rozgorzała dyskusja nawiązująca do ostatnich wydarzeń na świecie i w naszej ojczyźnie. Dla równowagi rozmawiałyśmy o tym, jak pięknym krajem jest Islandia, podziwiałyśmy krajobrazy, przyrodę i możliwości tej wspaniałej wyspy.