Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przedświąteczne, grudniowe spotkanie DKK upłynęło w rodzinnej, ciepłej atmosferze. Dyskutowałyśmy na temat książki „Rówieśniczki” Katarzyny Tubylewicz. Jest to historia trzech „przyjaciółek”, których drogi skrzyżowały się po wielu latach w Sztokholmie, a na jaw wyszły skrywane głęboko tajemnice i urazy z przeszłości. Powieść skłaniała do rozmowy i wymiany poglądów, jednak nie zachwyciła większości naszych klubowiczek. Ukazywała mocno negatywny obraz życia i stosunków międzyludzkich, zakłamanie, rasizm, fałsz, traktowanie imigrantów jako osoby gorszego gatunku. Tematyka książki spowodowała, że rozmawiałyśmy również o Szwecji i ciekawostkach związanych z tym krajem.
Na kolejne spotkanie, już w nowym 2023 roku zapraszamy 23 stycznia, a rozmawiać będziemy o książce Remigiusza Grzeli pt. „Wolne”.