Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Kolejne Piątkowe spotkanie w Willi już za nami. Mimo ważnego dla kobiet dnia (8 marca), goście stawili się w licznym gronie i z pewnością z prawdziwą przyjemnością wysłuchali opowieści pana Klimko-Dobrzanieckiego. Tematem dominującym było Islandia – miejsce w którym autor studiował, pracował, spędził wiele lat, nawet wydał tam dwa tomiki wierszy w islandzkim języku.
Było mnóstwo pięknych zdjęć, anegdot, faktów historycznych i ciekawostek. Islandia nie jest jedynym miejscem, które go zachwyca. Autor dużo podróżuje, jest świetnym obserwatorem i przy okazji zdobywa mnóstwo tematów do swoich książek i filmów (jest bowiem również scenarzystą, filmowcem – prawdziwy człowiek orkiestra). Ponieważ Wiedeń, gdzie obecnie mieszka kojarzy się z kawiarniami, to nie mogło zabraknąć przy okazji tego spotkania torcika wiedeńskiego i pysznej kawy. I oczywiście rozmów związanych z twórczością autora.